Archiwum Liga Ltt Laver Open 2018-Wszystkie Aktualności-Regulamin

——————————————————————————————————-
15.10.2018
Baraż o utrzymanie w I Lidze i awans do II Ligi:
Buczkowski Przemysław- Boberek Roman  2-0  6-3  7-5(10)
——————————————————————————————————–
13.10.2018
Baraż o utrzymanie w II Lidze i awans do II Ligi:
Jastrzębowski Leszek- Nisgorski Mirosław  0-2  4-6  4-6
———————————————————————————————————
12.10.2018
Nowakowski Piotr- Łowin Patryk  2-0  6-0  6-0
Nowakowski Piotr- Jewartowski Daniel  2-0  6-0  6-0
Nowakowski Piotr- Liedtke Krzysztof  2-0  6-2  6-2
———————————————————————————————————-
11.10.2018
Baraż o utrzymanie w II Lidze i awans do II Ligi:
Wiśniewski Przemysław- Kamiński Jacek  0-2  1-6  0-6
III Liga A:
Podowska Justyna- Lewicki Leszek  0-2  2-6  1-6
———————————————————————————————————–
10.10.2018
Baraż o wejście do II Ligi i utrzymanie w I Lidze:
Konkel Wojciech- Łukaszewski Janusz  0-2  2-6  2-6
III Liga A:
Czamajło Adrian- Szordykowski Paweł  0-2  2-6  2-6
III Liga B:
Lewandowski Krzysztof- Romanowski Marek  7-5  5-7  7-6(5)
————————————————————————————————————
07.10.2018
Wyznaczono skład drugiego barażu o wejście do II ligi i utrzymanie w II lidze:
Wiśniewski Przemysław-Kamiński Jacek
Jastrzębowski Leszek- Nisgorski Mirosław
 
Mecze barażowe o bezpośredni awans do II ligi:
Krajewski Krzysztof- Nisgorski Mirosław  2-0  6-2  6-0
Kamiński Jacek- Nowocin Tomasz  1-2  6-2  3-6  5-7
III Liga A:
Czamajło Adrian- Podowska Justyna  0-2  4-6  4-6
————————————————————————————————————–
05.10.2018
III Liga B:
Łowin Patryk- Romanowski Marek  0-2  3-6  0-6
—————————————————————————————————————
04.10.2018
II Liga:
Łowin Dariusz- Ankowski Rafał  0-2  3-6  4-6
—————————————————————————————————————-
02.10.2018
 
Wyznaczono skład baraży o wejście do I ligi i utrzymanie w I lidze:
Buczkowski Przemysław- Boberek Roman
Konkel Wojciech- Łukaszewski Janusz
 
II Liga:
Łukaszewski Janusz- Łowin Dariusz  2-1  3-6  6-4  6-1
 
Wyznaczono skład baraży o wejście do II ligi:
Kamiński Jacek- Nowocin Tomasz
Krajewski Krzysztof- Nisgorski Mirosław
 
—————————————————————————————————————-
01.10.2018
 
Informacja:
Ze względu na złe warunki powodowe przesuwam termin uzupełniania zaległych meczy do 07.10.2018. 
W tym czasie przyjmowane są wnioski o walkower REG &5 pkt 4a
Brak rozegrania meczu i złożenia wniosku o walkower skutkuje przyznaniem walkowera obustronnego

REGULAMIN

 
I Liga:
Rykaczewski Karol- Buczkowski-Przemysław  2-0  6-0  6-4
III Liga A:
Szordykowski Paweł- Krajewski Grzegorz  0-2  0-6  0-6
III Liga B:
Piątkowski Tomasz- Nowakowski Piotr  0-2  2-6  3-6
Łebkowski Maciej- Krajewski 1-2  4-6  6-3  3-6
 
——————————————————————————————————————-
27.09.2018
III Liga B:
Lewandowski Krzysztof- Łebkowski Maciej  1-2  5-7  7-5  5-7
Jewartowski Daniel- Romanowski Marek  2-6  1-6
II Liga:
Boberek Roman- Ankowski Rafał  0-2  2-6  3-6
——————————————————————————————————————–
25.09.2018
II Liga:
Jastrzębowski Leszek- Łowin Dariusz  2-0  6-3  6-4
III Liga grupa A:
Krajewski Grzegorz- Kamiński Jacek  0-2  5-7  5-7
III Liga grupa B:
Nowocin Tomasz- Romanowski Marek  2-0  6-3  6-2
Jewartowski Daniel- Krajewski Krzysztof  0-2  0-6  0-6
 
——————————————————————————————————————–
24.09.2018
III Liga grupa B:
Liedtke Krzysztof- Romanowski Marek  2-0  6-2  6-2
Nowocin Tomasz- Lewandowski Krzysztof  2-0  6-3  6-2
———————————————————————————————————————
23.09.2018
III Liga grupa B:
Nowocin Tomasz- Łebkowski Maciej  2-1  7-5  5-7  7-5
II Liga:
Świątkowski Jacek- Łowin Dariusz  1-2  2-6  6-2  2-6
———————————————————————————————————————
22.09.2018
III Liga grupa A:
Nisgorski Mirosław- Michalak Martyn  2-0  6-2  6-4
III Liga grupa B:
Nowocin Tomasz- Krajewski Krzysztof  1-2  4-6  6-4  0-6
———————————————————————————————————————
19.08.2018
II Liga:
Łukaszewski Janusz- Jastrzębowski Leszek  2-0  6-3  6-1
———————————————————————————————————————-
18.09.2018
III Liga grupa A:
Lewicki Leszek- Krajewski Grzegorz  0-2  2-6  2-6
Czamajło Adrian- Kamiński Jacek  0-2  2-6  2-6
———————————————————————————————————————–
17.09.2018
I Liga:
Konkel Wojciech- Reszka Serafin  2-1  6-3  4-6  6-4
III Liga grupa B:
Piątkowski Tomasz- Liedtke Krzysztof  0-2  4-6  0-6
Informacja:
Od 17 do 30 września
-uzupełniamy zaległe mecze
-przyjmowane są wnioski o walkower REG &5 pkt 4a
Brak rozegrania meczu i złożenia wniosku skutkuje przyznaniem walkowera obustronnego
————————————————————————————————————————–
16.09.2019 
II Liga
Łukaszewski Janusz- Krauzewicz Dariusz  2-0  6-0  6-0 
—————————————————————————————————————————
13.09.2018
III Liga grupa B:
Krajewski Krzysztof- Nowakowski Piotr  2-0  6-3  6-3
Jarzembowski Damian- Patryk Łowin  2-0  6-1  6-2
—————————————————————————————————————————-
12.09.2018
I Liga:
Szczepański Jarosław- Ankowski Rafał  1-2  6-7(3)  6-3  4-6
—————————————————————————————————————————–
10.09.2018
III Liga grupa B:
Jarzembowski Damian- Liedtke Krzysztof  2-0  6-4  6-1
III Liga grupa A:
Nisgorski Mirosław- Krajewski Grzegorz  2-0  6-1  6-1
—————————————————————————————————————————–
09.09.2018
Liga I:
Wojtkiewicz Jarosław- Krauzewicz Mariusz  2-0  6-2  6-1
Krauzewicz Jan- Kopański Marek  2-0  6-4  6-4
——————————————————————————————————————————
07.09.2018
III Liga grupa B:
Piątkowski Tomasz – Lewandowski Krzysztof  2-0  6-4  6-4
III Liga grupa A:
Lewicki Leszek- Michalak Martyn  2-0  6-4  6-2
——————————————————————————————————————————-
06.09.2018
I Liga:
Kopański Marek- Reszka Serafin  2-0  7-5  6-3
——————————————————————————————————————————–
05.09.2018
III Liga grupa B:
Łowin Patryk- Łebkowski Maciej  0-2  2-6  0-6
Krajewski Krzysztof- Łowin Patryk  2-0  6-1  6-0
I Liga:
Reszka Serafin- Krauzewicz Mariusz  2-1  2-6  6-0  6-2
———————————————————————————————————————————
04.09.2018
I Liga:
Kopański Marek- Buczkowski Przemysław  2-1  3-6  6-3  6-3
———————————————————————————————————————————-
03.09.2018
III Liga grupa A
Czamajło Adrian- Łukwiński Mieczysław  0-2  3-6  2-6
Lewicki Leszek- Szordykowski Paweł  2-1  7-6(6)  4-6  6-4
———————————————————————————————————————————-
02.09.2018
I Liga:
Wojtkiewicz Jarosław- Milewski Wojciech  0-2  6-7(5)  5-7
———————————————————————————————————————————–
31.08.2018
I Liga:
Żywicki Łukasz- Milewski Wojciech  2-1  6-1  6-7(4)  6-3
III Liga grupa B:
Piątkowski Tomasz- Jarzembowski Damian  0-2  0-6  2-6
Jewartowski Daniel- Łebkowski Maciej  0-2  1-6  1-6
———————————————————————————————————————————–
30.08.2018
II Liga:
Ankowski Rafał- Reszka Marek  2-0  6-0  6-0
III Liga grupa A:
Czamajło Adrian- Lewicki Leszek  0-2  3-6  4-6
 ———————————————————————————————————————————–
29.08.2018
III Liga grupa B:
Łowin Patryk- Nowocin Tomasz  0-2  1-6  0-6
 ————————————————————————————————————————————-
28.08.2018
I Liga:
Konkel Wojciech- Buczkowski Przemysław  1-2  7-6(4)  2-6  5-7
Żywicki Łukasz- Rykaczewski Karol  2-0  6-1  6-3
Krauzewicz Jan- Krauzewicz Mariusz  2-0  6-1  6-4
—————————————————————————————————————————————
 27.08.2019
III Liga grupa B:
Krajewski Krzysztof- Liedtke Krzysztof  2-0  6-1  6-1
III Liga grupa A:
Łukwiński Mieczysław- Kamiński Jacek  0-2  4-6  2-6
Zaleski Arkadiusz zrezygnował z udziału w rozgrywkach. Nie rozegrał 50% swoich meczy, także jego wyniki są anulowane (reg&2 pkt 11)
—————————————————————————————————————————————-
22.08.2018
II Liga:
Krauzewicz Dariusz- Jastrzębowski Leszek  2-0  7-6(4)  7-5
Boberek Roman- Wisniewski Przemysław  2-1  6-3  4-6  6-3
I Liga:
Krauzewicz Mariusz- Buczkowski Przemysław  6-3  4-6  5-7
Żywicki Łukasz- Wojtkiewicz Jarosław  2-0  6-4  6-4
——————————————————————————————————————————————
21.08.2018
III Liga grupa A:
Czamajło Adrian- Nisgorski Mirosław  0-2  1-6  0-6
II Liga:
Łowin Dariusz- Szczepański Jarosław  0-2  2-6  2-6
——————————————————————————————————————————————-
16.08.2018
III Liga grupa B:
Romanowski Marek- Nowakowski Piotr  0-2  6-7(6)  6-7(6)
Nowakowski Piotr- Jarzembowski Damian  1-2  6-2  2-6  6-3
——————————————————————————————————————————————–
15.08.2018
I Liga:
Krauzewicz Jan- Milewski Wojciech  0-2  2-6  5-7
Konkel Wojciech- Rykaczewski Karol  0-2  6-7(7)  2-6
———————————————————————————————————————————————
14.08.2018
Informacja: Dotyczy baraży Ligi I i II  
Zawodnik z I ligi zajmujący:
Miejsce 7- zagra baraż( o utrzymanie) z miejscem 4 II ligi( awans w przypadku wygranej)
Miejsce 8- zagra baraż( o utrzymanie) z miejscem 3 II ligi( awans w przypadku wygranej)
———————————————————————————————————————————————
13.08.2018
III Liga grupa B:
Jewartowski Daniel- Lewandowski Krzysztof  1-2  7-6(6)  4-6  4-6
II Liga:
Boberek Roman- Łowin Dariusz  2-0  6-3  6-3
Świątkowski Jacek- Wiśniewski Przemysław  1-2  6-3  2-6  6-7(5)
———————————————————————————————————————————————
12.08.2018
I Liga:
Żywicki Łukasz- Konkel Wojciech  2-0  6-0  6-4
———————————————————————————————————————————————-
10.09.2018
II Liga:
Krauzewicz Dariusz- Reszka Marek  2-1  4-6  7-6(3)  6-3
———————————————————————————————————————————————–
09.08,2018:
III Liga grupa A:
Michalak Martyn-  Kamiński Jacek  0-2  0-6  5-7
Szordykowski Paweł- Łukwiński Mieczysław  0-2  3-6  1-6
III Liga grupa B:
Piątkowski Tomasz- Jewartowski Daniel  2-0  6-4  6-0
Jewartowski Daniel- Nowocin Tomasz  0-2  0-6  1-6
————————————————————————————————————————————————
08.08.2018
III Liga grupa B:
Romanowski Marek- Jarzembowski Damian  0-2  3-6  4-6
II Liga:
Łukaszewski Janusz- Wiśniewski Przemysław  2-0  6-1  6-0
Boberek Roman- Świątkowski Jacek  2-0  6-1  6-1
Krauzewicz Dariusz- Ankowski Rafał  0-2  4-6  2-6
————————————————————————————————————————————————-
07.08.2018
II Liga:
Boberek Roman- Krauzewicz Dariusz  2-0  6-3  6-1
————————————————————————————————————————————————-
06.08.2018
III Liga B:
Łowin Patryk- Lewandowski Krzysztof  0-2  1-6  4-6
————————————————————————————————————————————————–
 05.08.2018
I Liga;
Krauzewicz Jan- Wojtkiewicz Jarosław  0-2  1-6  4-6
————————————————————————————————————————————————–
04.08.2018
III Liga B:
Krajewski Krzysztof- Jarzembowski Damian  2-0  6-2  6-1
—————————————————————————————————————————————————
03.08.2018
I Liga:
Kopański Marek- Rykaczewski Karol  0-2  2-6  3-6
—————————————————————————————————————————————————-
02.08.2018
II Liga:
Jastrzębowski Leszek- Świątkowski Jacek  2-0  6-3  6-4
—————————————————————————————————————————————————–
01.08.2018
II Liga:
Łowin Dariusz- Reszka Marek  2-1  6-0  3-6  6-0
I Liga:
Żywicki Łukasz- Reszka Serafin  2-0  6-3  7-6(8)
—————————————————————————————————————————————————–
31.07.2018
II Liga:
Łukaszewski Janusz- Świątkowski Jacek 2-0  6-0  6-1
——————————————————————————————————————————————————
27.07.2018
I Liga:
Żywicki Łukasz- Krauzewicz Jan  2-0  6-2  6-4
——————————————————————————————————————————————————-
25.07.2018
I Liga:
Buczkowski Przemysław- Wojtkiewicz Jarosław  0-2  1-6  1-6
II Liga:
Jastrzębowski Leszek- Wiśniewski Przemysław  0-2  2-6  4-6
Boberek Roman- Szczepański Jarosław  0-2  2-6  3-6
——————————————————————————————————————————————————-
24.07.2018
III Liga grupa A
Podowska Justyna- Kamiński Jacek  0-6  1-6
I Liga:
Krauzewicz Mariusz- Rykaczewski Karol  1-2  3-6  7-5  2-6
III Liga grupa B:
Łebkowski Maciej- Liedtke Krzysztof  2-1  7-5  3-6  6-2
———————————————————————————————————————————————————
23.07.2018
I Liga:
Reszka Serafin- Milewski Wojciech  0-2  3-6  2-6
II Liga:
Wiśniewski Przemysław- Łowin Dariusz  0-2  5-7  4-6
——————————————————————————————————————————————————————————–
20.07.2018
II Liga:
Reszka Marek- Wiśniewski Przemysław 2-1  1-6  6-4  7-6(6)
I Liga:
Buczkowski Przemysław- Milewski Wojciech  0-2  5-7  2-6
———————————————————————————————————————————————————————————
19.07.2018
II Liga :
Boberek Roman- Łukaszewski Janusz  0-2  4-6  2-6
III Liga grupa A:
Kamiński Jacek- Szordykowski Paweł  2-0  6-0  6-3
Michalak Martyn- Łukwiński Mieczysław 2-1  2-6  7-6(4)  6-4
 ———————————————————————————————————————————————————————————
16.07.2018
I Liga:
Kopański Marek- Konkel Wojciech  2-1  7-6(4)  5-7  6-1
———————————————————————————————————————————————————————————
11.07.2018
I Liga:
Reszka Serafin- Krauzewicz Jan  0-2  2-6  6-7(3)
III Liga grupa A:
Podowska Justyna- Łukwiński Mieczysław  0-2  1-6  0-6
———————————————————————————————————————————————————————————–
10.09.2018
III Liga grupa B:
Łowin Patryk- Jewartowski Daniel  0-2  4-6  4-6
———————————————————————————————————————————————————————————–
09.07.2018
III Liga grupa A:
Michalak Martyn- Podowska Justyna  2-0  6-0  6-4
I Liga:
Żywicki Łukasz- Kopański Marek  2-0  6-2  6-2
————————————————————————————————————————————————————————————
 07.08.2018
III Liga grupa A:
Czamajło Adrian- Michalak Martyn  1-2  6-7(5)  6-3  4-6
————————————————————————————————————————————————————————————-
06.07.2018
III Liga grupa A:
Krajewski Grzegorz- Podowska Justyna  2-0  6-1  6-0
Krajewski Grzegorz- Łukwiński Mieczysław  2-0  6-2  6-1
II Liga:
Wiśniewski Przemysław- Ankowski Rafał  0-2  3-6  0-6
III Liga grupa B:
Lewandowski Krzysztof- Jarzembowski Damian  1-2  6-4  6-7(3)  6-7(3)
————————————————————————————————————————————————————————————-
05.07.2018
III Liga grupa B:
Piątkowski Tomasz- Krajewski Krzysztof  0-2  1-6  1-6
III Liga grupa B:
Zaleski Arkadiusz- Nisgorski Mirosław  0-2  1-6  1-6
I Liga:
Milewski Wojciech- Rykaczewski Karol  1-2  2-6  6-4  5-7
————————————————————————————————————————————————————————————–
04.07.2018
I Liga:
Krauzewicz Mariusz- Konkel Wojciech  1-2  6-3  3-6  2-6
II Liga:
Reszka Marek- Świątkowski Jacek 2-0  7-6(4) 6-4
III Liga grupa B:
Łebkowski Maciej- Jarzembowski Damian  0-2  6-7(4)  4-6
————————————————————————————————————————————————————————————–
02.07.2018
II Liga:
Reszka Marek- Łukaszewski Janusz  0-2  0-6  0-6
—————————————————————————————————————————————————————————————
30.06.2018
I Liga:
Rykaczewski Karol- Wojtkiewicz Jarosław  2-1  6-4  3-6  6-4
—————————————————————————————————————————————————————————————-
29.06.2018
III Liga B:
Liedtke Krzysztof- Lewandowski Krzysztof  2-1  4-6  7-5  7-5
—————————————————————————————————————————————————————————————–
28.06.2018
Liga II:
Boberek Roman- Jastrzębowski Leszek  2-0  6-4  6-4
——————————————————————————————————————————————————————————————
27.06.2018
I Liga:
Milewski Wojciech- Konkel Wojciech  2-0  6-0  6-1
III Liga B:
Łebkowski Maciej- Nowakowski Piotr  2-0  6-4  6-1
Romanowski Marek- Krajewski Krzysztof  0-2  3-6  2-6
——————————————————————————————————————————————————————————————-
26.06.2018
III Liga B:
Piątkowski Tomasz- Łowin Patryk  0-2  5-7  6-7(5)
——————————————————————————————————————————————————————————————–
24.06.2018
I Liga:
Reszka Serafin- Wojtkiewicz Jarosław  0-2  2-6  1-6
———————————————————————————————————————————————————————————————
23.06.2018
I Liga:
Krauzewicz Mariusz- Kopański Marek  2-1  6-3  4-6  6-2
III Liga B:
Liedtke Krzysztof- Nowocin Tomasz  0-2  0-6  3-6
———————————————————————————————————————————————————————————————-
22.06.2018
Liga III A:
Kamiński Jacek- Nisgorski Mirosław  2-0  6-4  6-4
———————————————————————————————————————————————————————————————–
20.06.2018
Liga II:
Krauzewicz Dariusz- Szczepański Jarosław 0-2  1-6  0-6
———————————————————————————————————————————————————————————————–
18.06.2018
I Liga:
Buczkowski Przemysław- Krauzewicz Jan 0-2  1-6  3-6
III Liga A:
Podowska Justyna- Szordykowski Paweł 0-2  3-6  1-6
————————————————————————————————————————————————————————————————-
15.06.2018
III Liga B:
Piątkowski Tomasz- Romanowski Marek 0-2  0-6  2-6
————————————————————————————————————————————————————————————————-
14.06.2018
I Liga:
Żywicki Łukasz- Krauzewicz Mariusz 2-0  6-2  6-2
II Liga:
Ankowski Rafał- Świątkowski Jacek  2-0  6-1  6-0
————————————————————————————————————————————————————————————————–
13.06.2018:
II Liga:
Szczepański Jarosław- Reszka Marek 2-0  6-2  6-1
I Liga:
Reszka Serafin- Buczkowski  Przemysław 0-2  4-6  2-6
————————————————————————————————————————————————————————————————–
12.06.2018
I Liga:
Milewski Wojciech- Kopański Marek 2-0  6-1  7-5
————————————————————————————————————————————————————————————————–
11.06.2018
II Liga:
Szczepański Jarosław- Jastrzębowski Leszek 2-0  6-3  6-0
 ————————————————————————————————————————————————————————————————–
10.06.2018
I Liga:
Wojtkiewicz Jarosław- Konkel Wojciech 2-0  6-4  7-5
07.06.2018
III Liga A:
Kamiński Jacek- Lewicki Leszek 2-0  6-0  6-2
Łukwiński Mieczysław- Nisgorski Mirosław 0-2  2-6  1-6
III Liga B:
Lewandowski Krzysztof- Nowakowski Piotr 1-2 6-7(5)  6-4  0-6
Liedtke Krzysztof- Jewartowski Daniel 2-0  6-2  6-4
III Liga A:
Michalak Martyn- Krajewski Grzegorz 0-2  4-6  3-6
—————————————————————————————————————————————————————————————————-
 06.06.2018
II Liga:
Wiśniewski Przemysław- Krauzewicz Dariusz 2-1  5-7  6-0  6-3
—————————————————————————————————————————————————————————————————-
03.06.2018
I Liga:
Rykaczewski Karol- Krauzewicz Jan 2-0  6-4  6-4
—————————————————————————————————————————————————————————————————–
31.05.2018
II Liga:
Ankowski Rafał- Łukaszewski Janusz  2-1  2-6  6-2  6-2
III Liga B:
Jarzembowski Damian- Nowocin Tomasz 1-2  1-6  7-5  4-6
 
——————————————————————————————————————————————————————————————————
29.05.2018
II Liga:
Reszka Marek- Jastrzębowski Leszek 0-2  6-1 7-6
——————————————————————————————————————————————————————————————————-
28.05.2018
II Liga:
Świątkowski Jacek- Szczepański Jarosław 0-2  0-6 2-6
——————————————————————————————————————————————————————————————————-
27.05.2018
III Liga A:
Czamajło Adrian- Krajewski Grzegorz 0-2  0-6 1-6
——————————————————————————————————————————————————————————————————–
26.05.2018
III Liga A:
Nisgorski Mirosław- Podowska Justyna 2-0  6-2 6-0
——————————————————————————————————————————————————————————————————–
25.05.2018
III Liga B:
Nowocin Tomasz- Nowakowski Piotr 2-0  6-2 6-4
——————————————————————————————————————————————————————————————————–
24.05.2018
III Liga A:
Łukwiński Mieczysław- Lewicki Leszek 2-1  4-6 6-1 6-4
Szordykowski Paweł- Michalak Martyn 1-2  7-6 6-7 4-6
III Liga B:
Lewandowski Krzysztof- Krajewski Krzysztof 0-2  1-6 1-6
 ——————————————————————————————————————————————————————————————————-
23.05.2018
III Liga B:
Liedtke Krzysztof- Łowin Patryk 2-0  6-3  6-2
——————————————————————————————————————————————————————————————————–
22.05.2018
I Liga:
Żywicki Łukasz- Buczkowski Przemysław 2-0  6-2 6-2
Rykaczewski Karol- Reszka Serafin 2-0  6-1 6-0
II Liga:
Wiśniewski Przemysław- Szczepański Jarosław 0-2  0-6 0-6
Boberek Roman- Reszka Marek 2-1  4-6 6-1 6-1
——————————————————————————————————————————————————————————————————–
21.05.2018
I Liga:
Konkel Wojciech – Krauzewicz Jan 1-2  3-6  6-2  5-7
———————————————————————————————————————————————————————————————————
20.05.2018
I Liga:
Milewski Wojciech- Krauzewicz Mariusz 2-0  6-2  6-0
Wojtkiewicz Jarosław-Kopański Marek 2-0  6-0  6-2
II Liga:
Świątkowski Jacek- Krauzewicz Dariusz 0-2  0-6  3-6
Szczepański Jarosław- Łukaszewski Janusz 2-1  6-4  3-6  6-2
———————————————————————————————————————————————————————————————————-
19.05.2018
III Liga B:
Jarzembowski Damian: Jewartowski Daniel 2-0  6-1  6-1
———————————————————————————————————————————————————————————————————–
18.05.2018
II Liga :
Ankowski Rafał: Jastrzębowski Leszek 2-0  6-0  6-1
III Liga B:
Łebkowski Maciej: Romanowski Marek 2-0  6-0  6-0
————————————————————————————————————————————————————————————————————
10.05.2018
Informacja:
Już niedługo pierwsza kolejka. Korty na mecze rezerwujemy we własnym zakresie w OSIR LUBAWA pod numerem 503320060. Przy rezerwacji koniecznie podajemy że rozgrywamy mecz ligowy. Osir nie będzie pobierał żadnej opłaty. Jednocześnie przypominam wszystkim o wpłatach za karnety i ligę. Osoby, które nie będą miały wykupionych karnetów całorocznych są zobowiązane do zakupu karnetu na mecze ligowe reg &2pkt.12. Już niedługo możliwość dla wszystkich chętnych zapłacenia przelewem. Szczególy podam SMS.
14 maja otrzymacie sms z nazwiskami rywala na pierwszą kolejkę.
 
————————————————————————————————————————————————————————————————————
07.05.2018
Cały czas zgodnie z regulaminem(&3 pkt.2 podpunkt 3) wprowadzono dodatkowe mecze barażowe dla II i III ligi:
” III liga zostanie podzielona na dwie grupy A i B. Po dwie najlepsze osoby z dwóch grup na zakończenie rozgrywek zagrają o możliwość bezpośredniego awansu do II ligi. 1 z grupy A zagra z 2 z grupy B i 1 z grupy B zagra z 2 z grupy A.  Zwycięzcy z tych meczy bezpośrenio awansują do II ligi.”
Przegrani z tych meczy zagrają w dodatkowym barażu z zawodnikami z II ligi  z miejsc 7 i 8 o wejście do drugiej ligi. 7 z II ligi zagra z przegranym z meczu 1A-2B a 8 z II ligi zagra z przegranym z meczu 1B-2A
 
————————————————————————————————————————————————————————————————————
06.05.2018 Podczas Turnieju o Puchar  LTT Laver w wyniku losowania wyłoniono grupy A i B III Ligi
————————————————————————————————————————————————————————————————————
 
01.05.2018 Koniec zapisów. Jest rekordowa ilość uczestników, 41 osób z 12 miejscowości.
 

————————————————————————————————————————————————————————————————————
Ze względu na zmianę terminu daty turnieju na 06.05.2018 automatycznie przesuwa się data losowania do grup III ligi.
————————————————————————————————————————————————————————————————————

 
Lista startowa ułożona zostanie w oparciu o wyniki z zeszłego sezonu NL LTT LAVER OPEN 2017. W związku z bardzo dużą ilością nowych uczestników(aż z 10 miejscowości!!Cieszymy się ogromnie!) I i II liga będą liczyły po 10 zawodników. Natomiast III liga zostanie podzielona na dwie grupy A i B. Po dwie najlepsze osoby z dwóch grup na zakończenie rozgrywek zagrają o możliwość bezpośredniego awansu do II ligi. 1 z grupy A zagra z 2 z grupy B i 1 z grupy B zagra z 2 z grupy A.  Zwycięzcy z tych meczy bezpośrenio awansują do II ligi.
Grupy A i B III ligi zostaną wyłonione w wyniku losowania. Dwie najwyżej notowane osoby w 3 lidze zostaną rozstawione do grupy A i B. Bedą to spadkowicze z II ligi.  Reszta będzie dolosowana.
Losowanie odbędzie się przy okazji turnieju o puchar LTT Laver 05.05.2018 na który serdecznie zapraszamy!
————————————————————————————————————————————————————————————————————-
Przystąpienie do rozgrywek równoznaczne jest z akceptacją regulaminu.
 
REGULAMIN

————————————————————————————————————————————————————————————————————–
Lista Zgłoszeń:

1. Wojciech Milewski  Nowe Miasto Lub.  03.04.2018

2. Łukasz  Żywicki    Nowe Miasto Lub.  03.04.2018

3.  Marek Reszka    Tereszewo    03.04.2018

4.  Jacek Świątkowski     Lubawa  03.04.2018

5. Przemysław Wiśniewski  Iława  04.04.2018

6. Roman Boberek  Nowe Miasto Lub.   04.04.2018

7. Patryk Łowin   Lubawa   04.04.2018

8. Leszek Jastrzębowski  Lidzbark 05.04.2018

9. Karol Rykaczewski Rybno 06.04.2018

10. Jarosław Wojtkiewicz Lubawa 07.04.2018

11. Mariusz Krauzewicz Lubawa 07.04.2018

12. Jan Krauzewicz Lubawa 07.04.2018

13. Jarosław Szczepański Lubawa 07.04.2018

14. Wojciech Konkel Lubawa 07.04.2018

15. Mieczysław Łukwiński Lubawa 07.04.2018

16. Martyn Michalak. Lubawa 09.04.2018

17.  Piotr Nowakowski Działdowo  09.04.2018

18. Jacek Kamiński Działdowo 09.04.2018

19. Maciej Łebkowski Zielona 09.04.2018

20. Grzegorz Krajewski Gródki 09.04.2018

21. Krzysztof Krajewski Gródki 09. 04.2018

22. Dariusz Krauzewicz Lubawa 10.04.2018

23. Krzysztof Liedtke Lubawa 10.04.2018

24. Leszek Lewicki Lubawa  10.04.2018

25. Krzysztof Lewandowski Lubawa 10.04.2018

26. Przemysław Buczkowski Lubawa 10.04.2018

27. Dariusz Łowin Lubawa 10.04.2018

28. Adrian Czamajło Lubawa 10.04.2018

29. Janusz Łukaszewski Lidzbark 10.04.2018

30. Rafał Ankowski Lubawa 10.04.2018

31. Tomasz Piątkowski Nowe Miasto Lub. 10.04.2018

32. Arkadiusz Zaleski Pacółtowo 10.04.2018

33. Serafin Reszka Tereszewo 10.04.2018

34. Paweł Szordykowski Lubawa 16.04.2018

35. Daniel Jewartowski Rybno 17.04.2018

36. Marek Kopański  Lubawa 20.04.2018

37. Nowocin Tomasz Lidzbark 29.04.2018

38. Justyna Podowska Tuczki  30.04.2018

39. Mirosław Nisgorski Lidzbark 30.04.2018

40. Damian Jarzębowski Lubawa 30.04.2018

41. Marek Romanowski Biskupiec 30.04.2018

Lista Startowa
LP Nazwisko i Imię Miejscowość Wpłata Karnet (nr) Przydział
 1  Żywicki Łukasz  N.M.Lubawskie  25zł  60zł    (1)  I liga
 2  Milewski Wojciech  N.M.Lubawskie  25zł  60zł    (2)  I liga
 3  Rykaczewski Karol  Rybno  25zł  zwolniony  I liga
 4  Wojtkiewicz Jarosław  Lubawa  25zł  zwolniony  I liga
 5  Konkel Wojciech  Lubawa  25zł  zwolniony  I liga
 6  Krauzewicz Jan  Lubawa  25zł  zwolniony  I liga
 7  Kopański Marek  Lubawa  25zł  60zł   (25)  I liga
 8  Reszka Serafin  Tereszewo  25zł  60zł   (13)  I liga
 9  Krauzewicz Mariusz  Lubawa  25zł  zwolniony  I liga
 10  Buczkowski Przemysław  Lubawa  25zł  zwolniony  I liga
 11  Boberek Roman  N.M.Lubawskie  25zł  60zł   (10)  II liga
 12  Wiśniewski Przemysław  Iława  25zł  zwolniony  II liga
 13  Ankowski Rafał  Lubawa  25zł  zwolniony  II liga
 14  Świątkowski Jacek  Lubawa  zwolniony  zwolniony  II liga
 15  Szczepański Jarosław  Lubawa  25zł  zwolniony  II liga
 16  Łukaszewski Janusz  Lidzbark Wel.  25zł  60zł   (21)  II liga
 17  Krauzewicz Dariusz  Lubawa  25zł  zwolniony  II liga
 18  Jastrzębowski Leszek  Lidzbark Wel.  25zł  60zł   (18)  II liga
 19  Łowin Dariusz  Lubawa  25zł  zwolniony  II liga
 20  Reszka Marek  Tereszewo  25zł  60zł   (12)  II liga
 21  Czamajło Adrian  Lubawa  25zł  zwolniony  III liga A
 22 Kamiński Jacek Działdowo  25zł  60zł    (5)  III liga A
 23 Szordykowski Paweł Lubawa  25zł  60zł   (17)  III liga A
 24 Łukwiński Mieczysław Lubawa  25zł  zwolniony  III liga A
25 Nisgorski Mirosław Lidzbark Wel.  25zł  60zł    (6)  III liga A
 26 Podowska Justyna  Tuczki  25zł  60zł   (24)  III Liga A
27 Lewicki Leszek  Lubawa  25zł  60zł   (20)  III Liga A
 28 Michalak Martyn  Lubawa  25zł  60zł  III Liga A
 29 Zaleski Arkadiusz  N.M.Lubawskie  25zł  60zł    (3)  III Liga A
30 Krajewski Grzegorz  Gródki  25zł  60zł    (22)  III Liga A
31  Piątkowski Tomasz  N.M.Lubawskie  25zł  zwolniony  III Liga B
 32 Łebkowski Maciej  Zielona  25zł  60zł   (19)  III Liga B
33 Liedtke Krzysztof  Lubawa  25zł  60zł   (14) III Liga B
34 Lewandowski Krzysztof  Lubawa  25zł  60zł   (15) III Liga B
35 Jarzembowski Damian  Lubawa  25zł  60zł    (9) III Liga B
36  Nowocin Tomasz  Lidzbark Wel.  25zł  60zł    (7) III Liga B
37 Nowakowski Piotr Działdowo  25zł  60zł    (4) III Liga B
38  Jewartowski Daniel Rybno  25zł  zwolniony III Liga B
39 Krajewski Krzysztof Gródki  25zł  60zł   (23) III Liga B
40 Łowin Patryk Lubawa  25zł  60zł   (16) III Liga B
41 Romanowski Marek Biskupiec  25zł  60zł   (11) III Liga B

  TABELE I WYNIKI Z 2017 ROKU: NASZA LIGA LTT LAVER OPEN 2017

REGULAMIN

REGULAMIN 2018

§1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem rozgrywek LIGA LTT LAVER OPEN(LLLO) jest Lubawskie Towarzystwo Tenisowe Laver (http://laver.pl).

2. Koordynatorem LLLO jest Jacek Świątkowski(tel.882702333).

3. Osoby uczestniczące w lidze wyrażają zgodę na udostępnienie danych osobowych, wizerunku na potrzeby organizacji rozgrywek LLLO oraz na potrzeby publikacji w mediach.

4. Przystąpienie do rozgrywek jest równoznaczne z zaakceptowaniem Regulaminu dostępnego pod adresem www.laver.pl/regulamin

5. LLLO to rozgrywki otwarte, w których może wziąć udział każdy, kto posiada podstawową wiedzę na temat zasad gry w tenisa ziemnego oraz ukończył 17 rok życia.

Koordynator może dopuścić do rozgrywek młodszego uczestnika jeśli posiada on doświadczenie turniejowe oraz zgodę opiekuna.

6. LLLO składa się z jednej bądź wielu klas rozgrywkowych, w obrębie których uczestnicy rozgrywają mecze systemem „każdy z każdym”.

7. LLLO rozgrywana jest w sezonie letnim. Dokładny terminarz zależny jest od ilości uczestników i zostaje ogłoszony przez Koordynatora przed rozpoczęciem rozgrywek.

8. Miejscem rozgrywania meczów LLLO są korty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie przy ul. Łąkowej.

9. Organizator LLLO nie jest właścicielem kortów, na których rozgrywane są mecze ligowe, toteż nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu uszczerbku na zdrowiu i mienia osób uczestniczących w rozgrywkach.

10. Sprawy nieuregulowane niniejszym Regulaminem wyjaśnia Koordynator.

§2 POSTANOWIENIA SZCZEGÓŁOWE

1. Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów. Przy stanie 6:6 w secie, rozgrywany jest tie-break (dotyczy również seta rozstrzygającego).

2. Przy ustalaniu klasyfikacji końcowej bierze się pod uwagę kolejno:

• punkty

• bilans setów

• bilans gemów

• wynik bezpośredniego spotkania

• miejsce zajęte w poprzednim sezonie

• kolejność zgłoszeń do ligi

3. Punktacja:

• wygrana – 1 punkt,

• wygrana walkowerem – 1 punkt (oraz 2 sety i 12 gemów)

• przegrana – 0 punktów

• oddanie meczu walkowerem – -1 punkt (oraz -2 sety i -12 gemów)

• walkower obustronny (gdy nie można wskazać winnego nie rozegrania meczu) – po -1 punktów (oraz -2 sety i -12 gemów) dla każdego z graczy. Jeżeli walkower obustronny ma miejsce w meczu barażowym, to pierwszoligowiec spada do II ligi, a drugoligowiec nie awansuje do I ligi z dodatkowym zastrzeżeniem opisanym w §4 w punkcie 2a) czwarty podpunkt.

4. Jeżeli mecz zostanie przerwany z winy zawodnika lub z powodu jego kontuzji wtedy wszystkie pozostałe do rozegrania punkty w meczu przyznaje się jego rywalowi.

Jeżeli mecz zostanie przerwany z przyczyn niezależnych od obu graczy, wtedy należy go dokończyć w najbliższym możliwym terminie.

5. Uczestnicy meczu mają obowiązek zgłoszenia jego wyniku do Koordynatora.

Brak zgłoszenia wyniku do końca rozgrywek, jest równoznaczny z przyznaniem walkowera obustronnego.

6. Zawodnicy rozgrywają mecze zgodnie z terminarzem, w którym podana jest kolejność spotkań oraz przedział czasowy każdej kolejki. Rozegranie meczu po wyznaczonym terminie może być usprawiedliwione tylko ważnymi przyczynami takimi jak długotrwały wyjazd, kontuzja lub pogoda uniemożliwiająca grę.

7. Gracz, który jest niżej w tabeli ma obowiązek pierwszy skontaktować się z rywalem i zaproponować termin rozegrania meczu oraz zarezerwować kort. Musi to zrobić nie później niż 48 godzin po rozpoczęciu kolejki. Jeśli rywal nie może zagrać w proponowanym terminie, jest zobowiązany złożyć swoją propozycję nie później niż w ciągu kolejnych 24 godzin. Gracz, który uważa, że rywal swoją postawą utrudnia umówienie się na mecz, ma obowiązek zgłosić to koordynatorowi.

8. Jeżeli po upływie połowy czasu rozgrywek, uczestnik nie będzie miał rozegranych co najmniej 20% wszystkich swoich meczów, lub jeżeli na koniec rozgrywek, uczestnik nie będzie miał rozegranych co najmniej 50% wszystkich meczów, zostaje on zdyskwalifikowany (automatyczny spadek do niższej ligi), a jego dotychczasowe wyniki – skasowane.

Do rozegranych meczów zalicza się mecze wygrane walkowerem oraz nierozegrane z powodu rezygnacji rywala z uczestnictwa w lidze.

9. Koordynator może przesunąć wcześniej wyznaczone terminy jeśli warunki pogodowe uniemożliwiły rozegranie meczów w wymaganym czasie.

10. Koordynator, na wniosek gracza, może przesunąć termin rozegrania meczu, jeśli nie ma on żadnego wpływu na strefę barażową.

11. Każdy uczestnik ma prawo do rezygnacji z rozgrywek w dowolnym momencie. Jeżeli zdążył rozegrać co najmniej 50% swoich meczów, resztę meczów oddaje walkowerem. W przeciwnym wypadku jego wyniki są anulowane.

12. Za udział w LLLO zawodnicy uiszczają jednorazową opłatę(wpisowe) w wysokości 25 PLN oraz są zobowiązani do zakupu karnetu na wszystkie swoje mecze ligowe w wysokości 60 PLN. W koszt karnetu jest wliczona rezerwacja kortu. Mecz ligowy należy zgłosić w recepcji OSIR Lubawa. Wpisowe i karnet należy opłacić u koordynatora. Z zakupu karnetu zwolnione są osoby, które posiadają karnety całoroczne.

13. Zawodnicy zaopatrują się w piłki na mecz we własnym zakresie.

14. Zawodnicy sami sędziują swoje mecze zgodnie z „Zasadami sędziowania w grze bez sędziów głównych” Kolegium Sędziów PZT.

§3 KLASY ROZGRYWKOWE

Liczebność i skład lig określa Koordynator w zależności od liczby chętnych i w oparciu o wyniki z            zeszłego sezonu. Będą one oparte o system A lub B

1. System A

a) I Liga składa się z 7 graczy jeżeli do rozgrywek LLLO zgłosi się co najmniej 13 uczestników.

• I Liga składa się ze wszystkich uczestników (jest jedyną klasą rozgrywkową) jeśli do rozgrywek LLLO zgłosi się ich mniej niż 13.

b) Strefa Spadkowa

• Jeżeli w I Lidze uczestniczy nie więcej niż 9 graczy, to Strefa Spadkowa obejmuje 2 ostatnie miejsca.

• Jeżeli w I Lidze uczestniczy od 10 do 12 graczy, to Strefa Spadkowa obejmuje odpowiednio od 3 do 5 ostatnich miejsc.

c) Strefa Barażowa

Jeżeli istnieje II Liga, to tworzona jest Strefa Barażowa obejmująca pierwsze miejsce tuż nad strefą spadkową oraz 3. II Ligi.

Na koniec rozgrywek gracze z tych miejsc walczą o prawo gry w I Lidze.

d) II LIGA

• II Liga liczy nie mniej niż 6 i nie więcej niż 11 graczy.

• II Liga oraz niższe ligi (jeżeli istnieją) muszą mieć możliwie równą liczbę graczy oraz możliwie bliską 7, przy czym wyższa liga nie może być mniej liczna od niższej ligi.

• Strefa Spadkowa

Strefa Spadkowa II Ligi obejmuje 2 ostatnie miejsca.

• Strefa Awansu

Strefę Awansu II Ligi dostosowuje się do Strefy Spadku I Ligi

• Strefa Bez Gwarancji Utrzymania

Strefa BGU obejmuje miejsca od 4. w dół aż do Strefy Spadkowej.

Zawodnicy z tej strefy utrzymują się w II Lidze chyba, że istnienie III Ligi w kolejnym sezonie, będzie wymagało uzupełnienia jej o dodatkowych graczy z II Ligi.

e). Niższe klasy rozgrywkowe

Niższe klasy rozgrywkowe tworzy się na zasadach analogicznych do zasad tworzenia II Ligi. Jednak w przypadku dużej liczby chętnych nowych uczestników koordynator może określić nowe zasady tworzenia niższych lig. Podane zostaną przed rozpoczęciem rozgrywek.

2.System B:

1. I LIGA
a) Liczebność
• I Liga składa się z 10 graczy jeżeli do rozgrywek LLLO zgłosi się co najmniej 17 uczestników.
• I Liga składa się ze wszystkich uczestników (jest jedyną klasą rozgrywkową) jeśli do rozgrywek LLLO zgłosi się ich mniej niż 17.
b) Strefa Spadkowa
• Jeżeli w I Lidze uczestniczy nie więcej niż 12 graczy, to Strefa Spadkowa obejmuje 2 ostatnie miejsca.
• Jeżeli w I Lidze uczestniczy od 13 do 16 graczy, to Strefa Spadkowa obejmuje odpowiednio od 3 do 6 ostatnich miejsc.
c) Strefa Barażowa
Jeżeli istnieje II Liga, to tworzona jest Strefa Barażowa obejmująca dwa miejsca nad strefą spadkową I Ligi oraz 3. i 4. II Ligi.
Na koniec rozgrywek gracze z tych miejsc walczą o prawo gry w I Lidze( zajmujący wyższe miejsce w I lidze gra z 4 z II ligi, a zajmujący niższe miejsce z 3 z II ligi)
2. II LIGA
a) Liczebność
• II Liga liczy nie mniej niż 7 i nie więcej niż 13 graczy.
• II Liga oraz niższe ligi (jeżeli istnieją) muszą mieć możliwie równą liczbę graczy oraz możliwie bliską 10, przy czym wyższa liga nie może być mniej liczna od niższej ligi.
b) Strefa Spadkowa
Strefa Spadkowa II Ligi obejmuje 2 ostatnie miejsca.
c) Strefa Awansu
Strefę Awansu II Ligi dostosowuje się do Strefy Spadku I Ligi
d) Strefa Bez Gwarancji Utrzymania
Strefa BGU obejmuje miejsca od 6. w dół aż do Strefy Spadkowej.
Zawodnicy z tej strefy utrzymują się w II Lidze chyba, że istnienie III Ligi w kolejnym sezonie, będzie wymagało uzupełnienia jej o dodatkowych graczy z II Ligi.
3. Niższe klasy rozgrywkowe
a)Niższe klasy rozgrywkowe tworzy się na zasadach analogicznych do zasad tworzenia II Ligi. Jednak w przypadku dużej liczby chętnych nowych uczestników koordynator może określić nowe zasady tworzenia niższych lig. Podane zostaną przed rozpoczęciem rozgrywek.

§4 PRZYDZIAŁ UCZESTNIKÓW DO LIG

ORAZ USTALANIE KOLEJNOŚCI MECZÓW

1. Dzikie karty

Koordynator dysponuje jedną Dziką Kartą do I ligi i jedną Dziką Kartą do II ligi.

Zwiększenie liczebności ligi poprzez przyznanie Dzikiej Karty, skutkuje zwiększeniem ilości miejsc spadku do niższej ligi.

Koordynator może wstrzymać przydział Dzikich Kart jeśli zaburzy to w znaczący sposób liczebność poszczególnych lig.

2. Przydział zawodników do lig

Koordynator, w oparciu o Regulamin, określa liczebność lig, a następnie uzupełnia listę poszczególnych lig przydzielając zawodników według miejsc jakie zajęli w poprzednim sezonie, w następującej kolejności:

a) I liga

• od góry zawodnicy, którzy utrzymali się w I lidze,

• od dołu zawodnicy, którzy awansowali z II ligi,

• od góry zawodnik, z Dziką Kartą,

• jeżeli pozostały wolne miejsca, uzupełnia się je dopisując na koniec listy zawodników, którzy utrzymali się w II lidze z wyjątkiem graczy, którzy oddali mecz barażowy walkowerem obustronnym,

b) II liga

• od góry zawodnicy, którzy spadli z I ligi,

• od góry zawodnicy, którzy utrzymali się w II lidze,

• od dołu zawodnicy, którzy awansowali z III ligi,

• od góry zawodnicy z Dzikimi Kartami,

• jeżeli pozostały wolne miejsca, uzupełnia się je graczami, którzy zajęli miejsca w Strefie BGU II ligi,

• jeżeli nadal pozostały wolne miejsca, uzupełnia się je dopisując na koniec listy zawodników, którzy utrzymali się w III lidze,

c) III liga

• od góry zawodnicy, którzy spadli z II ligi,

• od góry zawodnicy, którzy zajęli miejsca w Strefie BGU II ligi i zabrakło dla nich miejsca w II lidze,

• od góry zawodnicy, którzy utrzymali się w III lidze,

• od dołu zawodnicy, którzy awansowali z IV ligi,

• jeżeli pozostały wolne miejsca, uzupełnia się je graczami, którzy zajęli miejsca w Strefie BGU III ligi,

• jeżeli nadal pozostały wolne miejsca, uzupełnia się je dopisując na koniec listy zawodników, którzy utrzymali się w IV lidze,

d) IV liga i niższe ligi analogicznie do III ligi.

3. Kolejność meczów w lidze

Koordynator ustala kolejność meczów w następujący sposób:

a) I kolejka:

1. miejsce gra z ostatnim (lub ma wolną kolejkę przy nieparzystej liczbie graczy)

2. miejsce gra z przedostatnim (lub ostatnim przy nieparzystej liczbie graczy)

b) Następne kolejki wyznaczane są zgodnie z zasadą systemu kołowego z nieruchomą liczbą 1.

§5 SYTUACJE SPORNE

1. Koordynator ma prawo odmówić zapisania gracza do rozgrywek jeśli ten zalega z wpłatą wpisowego.

2. Koordynator ma prawo zdyskwalifikować gracza (automatyczny spadek do niższej ligi) jeśli ten nie uiści wpisowego do końca rozgrywek.

3. Gracz ma prawo oddać mecz walkowerem jeśli nie widzi możliwości rozegrania go w sensownie bliskim terminie.

4. Koordynator, na wniosek gracza, ma prawo przyznać zwycięstwo walkowerem w przypadku, gdy

a) wystąpi zasadnicza różnica aktywności i stopnia determinacji obydwu graczy w próbach doprowadzenia do rozegrania meczu,

b) wystąpi rażące łamanie Regulaminu.

5. W sytuacjach spornych nieuregulowanych niniejszym Regulaminem, decyzję podejmuje Koordynator w oparciu o „Kodeks Postępowania Zawodnika” oraz „Przepisy Gry w Tenisa” PZT.

6. Koordynator może nałożyć karę na zawodnika łamiącego Regulamin lub podejmującego działania utrudniające funkcjonowanie Naszej Ligi:

a) upomnienie,

b) upomnienie oficjalne widoczne w logu ligi przez określony czas,

c) odjęcie punktów,

d) dyskwalifikacja,

e) odmowa prawa do uczestnictwa w lidze przez określony czas.

ZASADY SĘDZIOWANIA MECZÓW BEZ SĘDZIÓW GŁÓWNYCH

Wszyscy zawodnicy, rozgrywając mecz bez sędziego głównego muszą stosować się do poniższych zasad:

• Każdy zawodnik jest odpowiedzialny za wywoływanie piłek po swojej stronie kortu.

• Każdy aut musi być wywołany natychmiast po odbiciu się piłki od kortu i na tyle głośno, aby przeciwnik to słyszał.

• Przy wątpliwych piłkach zawodnik musi zgodzić się z decyzją przeciwnika.

• Jeżeli zawodnik nieprawidłowo wywoła aut i natychmiast zauważy, że piłka była dobra, a postępuje tak po raz pierwszy w meczu, punkt należy powtórzyć, o ile piłka nie była kończąca. Jeżeli był to drugi lub kolejny przypadek, że zawodnik poprawia sam siebie, zawodnik ten przegrywa punkt (na kortach ziemnych zawodnik, który nieprawidłowo wywoła aut, a następnie sprostuje swoją decyzję, przegrywa punkt w każdym przypadku).

• Podający powinien podawać wynik przed każdym pierwszym podaniem na tyle głośno, aby przeciwnik to usłyszał.

• Jeżeli zawodnik nie zgadza się z decyzjami lub postępowaniem przeciwnika, powinien wezwać sędziego naczelnego lub strefowego.

W meczach rozgrywanych na kortach ziemnych obowiązują dodatkowe procedury, do których zawodnicy muszą się stosować:

• Ślad piłki można sprawdzać jedynie w przypadku kończącej piłki lub gdy zawodnik przerwie grę (odruchowe odbicie piłki jest dozwolone).

• Jeżeli zawodnik nie jest pewny co do decyzji przeciwnika, może poprosić go o pokazanie śladu. W takim przypadku zawodnik może przejść na drugą stronę siatki aby sprawdzić ślad.

• Jeżeli zawodnik zaciera ślad, oznacza to, że przyznaje, że piłka była dobra (nawet po sprawdzeniu śladu).

• Jeżeli zawodnicy sprawdzając ślad nie zgadzają się co do tego, czy piłka była dobra czy autowa, mogą wezwać sędziego naczelnego/strefowego aby podjął ostateczną decyzję.

• Jeżeli zawodnik nieprawidłowo wywoła aut i natychmiast zorientuje się, że piłka była dobra, zawodnik ten traci punkt.