II TURNIEJ SINGLOWY O PUCHAR LTT LAVER

Na drugą tegoroczną edycję turnieju singlowego o puchar LTT Laver przybyło 20 zawodników.Z frekwencją bywało lepiej w tym roku, ale laureaci poprzedniego turnieju niezawodnie przybyli na 4 już turniej w tym roku organizowany przez LTT(zabrakło tylko Wojciecha Chocholskiego z Mławy). Mimo troszkę mniejszej frekwencji niż zawsze uczestnicy nie narzekali na brak gry ponieważ zostali rozdzieleni do 4 pięcioosobowych grup w których każdy grał z każdym.

Rozstawieni w grupach byli:

 

Grupa A- Michał Głogowsk(I)

Grupa B- Wojciech Milewski(IV)

Grupa C- Mariusz Krauzewicz

Grupa D- Łukasz Żywicki(II)

 

 

 

Gospodarzy reprezentowali:

Rafał Ankowski, Jan Krauzewicz, Mariusz Krauzewicz, Jacek Świątkowski, Martyn Michalak. Z grup wyszli tylko Rafał Ankowski oraz Jan Krauzewicz ale trzeba też wspomnieć że lubawianie mieli bardzo mocne grupy. Grupę C, gdzie grali Mariusz Krauzewicz i Jacek Świątkowski, wygrali Marek Gutjar oraz Tomasz Dumkiewicz, którzy zajęli w turnieju II i III miejsce, a w grupie D z Rafałem Ankowskim i Martynem Michalakiem grał zwycięzca turnieju Łukasz Żywicki

Turniej zaplanowano na ewentualne dwa dni i już w trakcie rozgrywek grupowych było wiadomo, że trzeba będzie je zakończyć na drugi dzień.

Niedzielne rozgrywki zaczęły się od porannej kawy i małej dawki słodkości oraz ćwierćfinałów.

Turniej ostatecznie, po dwudziestu sześciu gemach, wygrał sześciokrotny zwycięzca otwartych Lubawskich Lig( w tym również tegorocznej) Łukasz Żywicki, który pokonał Marka Gutjara.

 

1. Łukasz Żywicki

2. Marek Gutjar

3. Tomasz Dumkiewicz

GALERIA

 

 

Wyniki:

Grupa A

Michał Głogowski- Maciej Łebkowski – 6-2 6-2

Michał Głogowski-Krzysztof Krajewski 6-3 6-4

Michał Głogowski-Marek Reszka 6-3 6-2

Michał Głogowski- Andrzej Głogowski 6-3 6-2

 

Maciej Łebkowski- Krzysztof Krajewski 3-6 4-6

Maciej Łebkowski- Marek Reszka 6-3 6-2

Maciej Łebkowski- Andrzej Głogowski 6-2 6-2

Krzysztof Krajewski- Marek Reszka 6-2 6-3

Krzysztof Krajewski- Andrzej Głogowski 6-2 6-2

Marek Reszka-Andrzej Głogowski 6-3 6-2

 

1 Michał Głogowski 4
2 Krzysztof Krajewski 3
3 Maciej Łebkowski 2
4 Marek Reszka 1
5 Andrzej Głogowski 0

 

Grupa B

Wojciech Milewski-Łukasz Reguła 6-2 6-2

Wojciech Milewski-Janusz Łukaszewski 6-2 6-3

Wojciech Milewski-Jan Krauzewicz 6-2 6-2

Wojciech Milewski-Jacek Kamiński 6-3 5-7 (tie-break 5-7)

 

Łukasz Reguła-Janusz Łukaszewski 2-6 2-6

Łukasz Reguła-Jan Krauzewicz 2-6 3-6

Łukasz Reguła-Jacek Kamiński 4-6 6-3 (tie- break 7-4)

 

Janusz Łukaszewski-Jan Krauzewicz 6-4 4-6 (tie-break 7-0)

Janusz Łukaszewski- Jacek Kamiński 7-5 6-3

 

Jacek Kamiński-Jan Krauzewicz 4-6 3-6

 

1 Wojciech Milewski 3
2 Jan Łukaszewski 3
3 Jan Krauzewicz 2
4 Jacek Kamiński 1
5 Łukasz Reguła 1

 

Grupa C

Mariusz Krauzewicz-Tomasz Dumkiewicz 2-6 2-6

Mariusz Krauzewicz- Marek Gutjar 3-6 2-6

Mariusz Krauzewicz-Jacek Świątkowski 7-6 7-6

Mariusz Krauzewicz- Leszek Jastrzębowski 2-6 6-4 (tie-break 7-3)

 

Tomasz Dumkiewicz-Marek Gutjar 2-6 4-6

Tomasz Dumkiewicz-Jacek Świątkowski 6-2 6-2

Tomasz Dumkiewicz-Leszek Jastrzębowski 6-3 6-4

 

Marek Gutjar- Jacek Świątkowski 6-2 6-2

Marek Gutjar- Leszek Jastrzębowski 6-2 6-2

 

Jacek Świątkowski- Leszek Jastrzębowski 5-7 3-6

 

 

1 Marek Gutjar 4
2 Tomasz Dumkiewicz 3
3 Mariusz Krauzewicz 2
4 Leszek Jastrzębowski 1
5 Jacek Świątkowski 0

 

Grupa D:

Łukasz Żywicki- Michalak Martyn 6-4 6-3

Łukasz Żywicki- Roman Boberek 6-4 6-4

Łukasz Żywicki- Rafał Ankowski 6-3 6-2

Łukasz Żywicki- Karol Rykaczewski 6-3 6-3

Michalak Martyn-Roman Boberek 6-7 6-7

Michalak Martyn-Rafał Ankowski 2-6 3-6

Michalak Martyn-Karol Rykaczewski 2-6 3-6

 

Roman Boberek-Rafał Ankowski 3-6 7-6 (tie-break 5-7)

Roman Boberek-Karol Rykaczewski 4-6 3-6

 

Karol Rykaczewski- Rafał Ankowski 4-6 4-6

 

 

 

1 Łukasz Żywicki 4
2 Rafał Ankowski 2
3 Karol Rykaczewski 2
4 Roman Boberek 1
5 Martyn Michalak 0

 

Ćwierćfinały:

Michał Głogowski-Jan Krauzewicz 6-4 6-2

Marek Gutjar-Rafał Ankowski 6-4 6-2

 

Wojciech Milewski- Tomasz Dumkiewicz 7-6 5-7 (tie-break 6-7)

Krzysztof Krajewski- Łukasz Żywicki 4-6 5-7

 

Półfianły:

Michał Głogowski-Marek Gutjar 6-7 3-6

Tomasz Dumkiewicz- Łukasz Żywicki 5-7 2-6

 

Mecz o III miejsce:

Michał Głogowski- Tomasz Dumkiewicz (M.G nie przystąpił do meczu) 2-6 2-6

 

Finał:

Marek Gutjar- Łukasz Żywicki 6-7 6-7

 

 

 

Lista Uczestników

1.Jacek Kamiński Działdowo

2.Łukasz Reguła   Działdowo

3.Krzysztof Krajewski Gródki

4.Łukasz Żywicki NML

5.Wojciech Milewski NML

6.Karol Rykaczewski Rybno

7. Roman Boberek NML

8.Jan Krauzewicz Lubawa

9.Mariusz Krauzewicz Lubawa

10.Marek Gutjar Dzierzgoń

11.Rafał Ankowski Lubawa

12. Martyn Michalak Lubawa

13. Leszek Jastrzębowski Lidzbark Wel.

14. Janusz Łukaszewski Lidzbark Wel.

15. Michał Głogowski Działdowo

16.Andrzej Głogowski Działdowo

17.Tomasz Dumkiewicz Iława

18.Jacek Świątkowski Lubawa

19.Marek Reszka Tereszewo

20.Maciej Łebkowski Zielona