VII TURNIEJ DEBLOWY O PUCHAR BURMISTRZA LUBAWY

 

2. grupowe

fot. Błażej Urbański

 

 

 

18 sierpnia, nikt spośród organizatorów VII Turnieju o Puchar Burmistrza Lubawy, nie spodziewał się tak rekordowej frekwencji.
Na ul Łąkową przybyło aż 40 deblistów z kilkunastu miejscowości aby zmierzyć swoje siły w tym już, można śmiało powiedzieć, renomowanym turnieju.

Tym razem(niestety) gospodarze okazali się bardzo gościnni bo oddali prym innym. Tylko para Krauzewicz J/Rykaczewski dotarła do ćwierćfinału, gdzie dzielnie stawiła czoło późniejszym finalistom Milewskiemu i Boberkowi z Nowego Miasta Lubawskiego 0-2 (4-6 4-6)

Gospodarzy reprezentowało 4 pary ale jak się później okazało to nasi sąsiedzi z Nowego Miasta Lubawskiego stanęli na wysokości zadania i zajęli odpowiednio 2(Milewski/Boberek) i 3(Żywicki/Sokołowski) miejsce.

Bezkonkurencyjni jednak okazali się Adamowski/Kurek z Rypina i Szczecina, którzy wyjechali z Lubawy wygrywając wszystkie mecze(również w grupach) i to bez straty seta!

Organizatorzy znowu stanęli na wysokości zadania, zapewniając wspaniałą atmosferę, sprawną organizację oraz wszelkiego rodzaju dodatki tj. kawę, owoce, ciastka, kiełbasę z grilla, wszelkiego rodzaju napoje oraz posiłek regeneracyjny(zupa gulaszowa), którego głównym pomysłodawcą i wykonawcą jest Marek Kopański, a w przygotowaniach zupy i turnieju pomagał mu Jacek Świątkowski.

Nie sposób na koniec nie wspomnieć też  o „gwiazdorskiej” obsadzie turnieju. W turnieju zagrał bowiem Marek Jóźwiak, który był 14-krotnym reprezentantem Polski w piłce nożnej, a także długoletnim piłkarzem Legii Warszawa z którym zdobył 3 tytuły mistrza Polski oraz 4 razy sięgał po puchar Polski.

Na lubawskim turnieju pojawił się ze znajomym przy okazji wakacji, które spędza nad jednym z nieodległych jezior.

GALERIA

Grupa A

Cejer/Dumkiewicz-Babecki/Gałązka 2-1 (3-6 6-3 10-4)

Cejer/Dumkiewicz-Jóźwiak/Zaleski 2-0 (6-4 6-3)

Cejer/Dumkiewicz-Krauzewicz J/Rykaczewski 2-0 (6-2 7-5)

Cejer/Dumkiewicz-Krajewski G/Nowakowski 2-0 (6-2 6-4)

Babecki/Gałązka- Jóźwiak/Zaleski 0-2 (2-6 4-6)

Babecki/Gałązka- Krauzewicz J/Rykaczewski 0-2 (4-6 4-6)

Babecki/Gałązka- Krajewski G/Nowakowski 2-1 (6-3 4-6 10-8)

Jóźwiak/Zaleski-Krauzewicz J/Rykaczewski 1-2 (6-4 5-7 7-10)

Jóźwiak/Zaleski- Krajewski G/Nowakowski 2-0 (6-2 6-4)

Krauzewicz J/Rykaczewski- Krajewski G/Nowakowsk 2-0 (6-4 6-2)

Tabela

1.Cejer/Dumkiewicz(Iława/Opalenie)

2.Krauzewicz J/Rykaczewski(Lubawa/Rybno)

3.Jóźwiak/Zalewski(Mława)

4.Babecki/Gałązka(Iława)

5.Krajewski G/Nowakowski(Gródki/Działdowo)

Grupa B

Buczkowski/Ankowski-Żywicki/Sokołowski 1-2 (7-5 2-6 6-10)

Buczkowski/Ankowski-Kotewicz/Bączek 0-2 (6-7 3-6)

Buczkowski/Ankowski-Adamowski/Kurek 0-2 (2-6 2-6)

Buczkowski/Ankowski-Reszka M/Reszka S 0-2 (5-7 4-6)

Żywicki/Sokołowski- Kotewicz/Bączek  2-1(7-6 4-6 10-5)

Żywicki/Sokołowski- Adamowski/Kurek 0-2(3-6 6-7)

Żywicki/Sokołowski- Reszka M/Reszka 2-0(6-4 6-2)

Kotewicz/Bączek- Adamowski/Kurek 0-2 (4-6 4-6)

Kotewicz/Bączek- Reszka M/Reszka 0-2 (2-6 2-6)

Adamowski/Kurek- Reszka M/Reszka 2-0 (6-3 6-3)

Tabela

1. Adamowski/Kurek(Rypin/Szczecin)

2. Żywicki/Sokołowski(NML)

3. Reszka M/Reszka(Tereszewo)

4. Buczkowski/Ankowski(Lubawa)

Grupa C

Boberek/Milewski-Kamiński/Reguła 2-0 (6-4 6-2)

Boberek/Milewski-Majchrzak/Frączek 2-1 (4-6 6-4 10-8)

Boberek/Milewski-Krajewski K/Krukowski 2-1 (6-4 4-6 10-6)

Boberek/Milewski-Kopański/Krauzewicz 2-0 (6-3 7-5)

Kamiński/Reguła- Majchrzak/Frączek 0-2 (2-6 5-7)

Kamiński/Reguła- Krajewski K/Krukowski 0-2 (3-6 4-6)

Kamiński/Reguła- Kopański/Krauzewicz 0-2 (2-6 4-6)

Majchrzak/Frączek- Krajewski K/Krukowski 1-2 (7-6 5-7 8-10)

Majchrzak/Frączek- Kopański/Krauzewicz 2-1 (2-6 6-3 11-9)

Krajewski K/Krukowski- Kopański/Krauzewicz 1-2 (4-6 6-3 11-13)

Tabela

1 Boberek/Milewski(NML)

2 Krajewski K/Krukowski(Gródki)

3 Majchrzak/Frączek(Ciechocinek)

4 Kopański/Krauzewicz(Lubawa)

5 Kamiński/Reguła(Działdowo)

Grupa D

Goszczycki/Bajda-Andrijevic/Tuptyński 0-2 (4-6 3-6)

Goszczycki/Bajda-Godziński/Zaleski 2-0 (6-4 7-6)

Goszczycki/Bajda-Romanowski/Koprowski 0-2 (3-6 3-6)

Goszczycki/Bajda-Konkel/Łowin 2-0 (6-2 7-5)

Andrijevic/Tuptyński- Godziński/Zaleski 2-0 (6-4 6-3)

Andrijevic/Tuptyński- Romanowski/Koprowski 1-2 (6-4 4-6 2-10)

Andrijevic/Tuptyński- Konkel/Łowin 2-0 (7-5 7-5)

Godziński/Zaleski-Romanowski/Koprowski 0-2 (3-6 3-6)

Godziński/Zaleski-Konkel/Łowin 2-0 (6-2 6-2)

Romanowski/Koprowski-Konkel/Łowin 2-0 (6-3 6-4)

Tabela

1 Romanowski/Koprowski(Gródki)

2 Andrijevic/Tuptyński(Brodnica)

3 Goszczycki/Bajda

4 Godziński/Zaleski(NML)

5 Konkel/Łowin(Lubawa)

 

Ćwierćfinały

Cejer/Dumkiewicz- Krajewski K/Krukowski 2-0 (6-2 6-2)

Krauzewicz J/Rykaczewski- Milewski/Boberek 0-2 (4-6 4-6)

Adamowski/Kurek- Andrijevic/Tuptyński 2-0 (6-3 6-4)

Żywicki/Sokołowski- Romanowski-Koprowski 2-0 (6-4 6-4)

 

Półfinały

Cejer/Dumkiewicz- Milewski/Boberek 1-2 (4-6 6-2 9-11)

Adamowski/Kurek- Żywicki/Sokołowski 2-0 (6-2 7-5)

Mecz o 3 miejsce

Cejer/Dumkiewicz- Żywicki/Sokołowski 0-2(5-7 2-6)

 

Finał

Milewski/Boberek- Adamowski/Kurek 0-2 (2-6 3-6)