Turniej Burmistrza Lubawy – 1, 2, 3, 4, 5 i znów Darek

 

Turniej Burmistrza Lubawy – 1, 2, 3, 4, 5 i znów Darek

Dariusz Kamiński i Jan Rafalski z Iławy zostali zwycięzcami IV Turnieju o Puchar Burmistrza Lubawy w tenisie ziemnym w deblu. Nie obyło się jednak bez perturbacji.

Choć od rana słońce niemiłosiernie paliło graczy i oślepiało,  gdzieś koło godziny 17 pojawiły się ciemne chmury, a po chwili mieliśmy istny „Skyfall”. Korty zalane i do wieczora siąpił deszcz. Mecze półfinałowe i o decydującą stawkę trzeba było przełożyć na niedzielę. Zapachniało naprawdę wielkim tenisowym światem. Prawie jakby to był Wimbledon.

Przerwa przydała się graczom, którzy wcześniej musieli rozegrać po trzy-cztery pojedynki. W niedzielę oglądaliśmy tenis na wysokim poziomie, a w pojedynkach widzieliśmy chyba wszystkie możliwe zagrania tenisowe, podane w efektowny sposób i okraszone wybuchami radości oraz niekontrolowaną erupcją sportowej złości.

W finale Kamiński I Rafalski pokonali Tomasza Czarneckiego (Brodnica) i Michała Kurka (Szczecin). Na trzecim miejscu – po zwycięstwie nad reprezentantami gospodarzy Wojciechem Konkelem i Jarosławem Wojtkiewiczem – uplasowali się Tomasz Cejer (Opalenie, pow. tczewski) i Robert Barański (Kwidzyn).

Iławianie, choć bywały momenty, że w meczu oddawali  inicjatywę przeciwnikom, to w całej imprezie nie stracili ani jednego seta. W poprzednim sezonie Kamiński i Rafalski w tym turnieju zajęli drugie miejsce. Warto dodać, że Kamiński w Lubawie czuje się jak u siebie w domu. Praktycznie nie ma imprezy, z której wracałby z pustymi rękoma. Do wspomnianych sukcesów trzeba dorzucić triumf w I edycji burmistrzowskiego turnieju  oraz trzy singlowe zwycięstwa w rywalizacji o Puchar BS w Lubawie.

W zawodach organizowanych przez Lubawskie Towarzystwo Tenisowe „Laver” , które odbyły się 22-23 sierpnia,  uczestniczyło 28 sportowców.

Jako ciekawostkę warto dodać fakt, że w lubawskich turniejach uczestniczą już nie tylko reprezentanci naszego rodzimego województwa. W sobotę doszło kolejne. Po tenisistach w z woj.: mazowieckiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego,  w zawodach startował gracz z woj. zachodnio-pomorskiego. Można by rzec, że gracze z terenu jednej trzeciej Polski rywalizują na lubawskich kortach.

Więcej o tenisie na www.laver.pl

Ćwierćfinały
Kurek/Czarnecki : Jacek Sokołowski/Łukasz Żywicki 6:2 6:3
Konkel/Wojtkiewicz : Paweł Egler/Jędrzej Strzelecki 6:3 krecz
Rafalski/Kamiński : Marek Adamowski/Oskar Kuźmiński 6:2 6:2
Cejer/Barański : Maciej Gorczewski/Wiesław Gorczewski. 4:6 7:5 6:2Półfinały
Kurek/Czarnecki : Konkel/Wojtkiewicz 6:1 6:3
Rafalski/Kamiński : Cejer/Barański 6:3 6:4

Mecz o 3. miejsce
Konkel/Wojtkiewicz : Cejer/Barański 4:6 4:6

Finał
Kurek/Czarnecki : Rafalski/Kamiński 3:6 2:6

pk, foto: z archiwum LTT „Laver”