II TURNIEJ DEBLOWY O PUCHAR BNP PARIBAS BANK- RELACJA, WYNIKI

WhatsApp Image 2022-09-20 at 21.25.33GALERIA(FOTO. MARIAN ŻUCHOWSKI I LTT LAVER)

 • Roland Garros 
 • Indian Wells Masters 
 • Open13Provence 
 • Moselle Open 
 • Lyon Open 
 • Billie Jean King Cup by BNP Paribas 

Lista powyżej to jedne z najważniejszych imprez tenisowych na świecie wspieranych przez BNP PARIBAS 

 • VI Turniej Singlowy o Puchar LTT Laver 
 • Mistrzostwa Ziemi Lubawskiej (turniej drużynowy) 
 • II Turniej Deblowy o Puchar BNP Paribas Bank 

A ta lista powyżej, to już najważniejsze w tym roku wydarzenia tenisowe w Lubawie i regionie. BNP Paribas jak widać, kocha tenis światowy, ale kocha też i regionalny! Mimo iż dwie pierwsze imprezy były “zrobione” lokalnymi siłami (za które dziękujemy też LGD), to trzecie jest już kontynuacją zeszłorocznego święta tenisowego w Lubawie, jakim był I Turniej Deblowy o Puchar BNP Paribas Bank. 

17 września stawiło się na kortach Osir Lubawa 8 par z 6 miejscowości, co nie jest może rekordem frekwencji, ale i tak słowa podziękowania należą się wszystkim za przybycie, bo jeszcze na 3 dni przed turniejem zapisane były tylko 4 pary. Było nieciekawie, ale udało się! Zawodników podzielono na 2 grupy. Jedną można śmiało nazwać lubawską, bo trafiły do niej wszystkie pary z Lubawy a drugą, teraz już po zakończeniu rozgrywek można tak powiedzieć, grupą „śmierci”. Organizatorzy przewidywali, że turniej może skończyć się szybko, ale wyrównany poziom spowodował, iż mecze wydłużały się, zwłaszcza w grupie “śmierci”, co tylko pozytywnie wpłynęło na atmosferę imprezy. Ostatecznie do półfinałów awansowały pary Tuptyński/Andrijevic i Konkel/Łowin oraz Milewski/Żywicki i Jusis/Wiśniewski A. Tryumfatorami ostatecznie zostali brodniczanie, Tuptyński Marek i Andrijevic Dragan, a Milewski Wojciech i Żywicki Łukasz z Nowego Miasta Lubawskiego musieli zadowolić się drugim miejscem, co pewnie pozostawiło im lekki niedosyt, ponieważ stoczyli już z Brodnicą pojedynek w grupie, zakończony ich zwycięstwem. Niespodzianką turnieju, ale jak najbardziej zasłużoną, jest wskoczenie lubawskiej pary KonkelWojcieh i Łowin Dariusz na ostatnie miejsce podium, po zaciętym pojedynku z ostródzką parą Jusis Łukasz i Wiśniewski Adrian. Gratulujemy!! Osobno też cieszymy się też z frekwencji “lubawiaków”,  z którą różnie bywało na innych turniejach. 

 1. Tuptyński/Andrijevic 
 1. Milewski/Żywicki 
 1. Konkel/Łowin 
 1. Jusis/Wiśniewski A. 

 

Nagrody w turnieju wręczyli Pan Piotr Konkolewski i Pani Aneta Bojanowska z BNP Paribas Bank. Panu Piotrowi dziękujemy za zaangażowanie w doprowadzeniu do zorganizowania turnieju a Pani Anecie za realizację szczegółów organizacyjnych. 

Kilka osób, a może i wszyscy miłośnicy(turniejowi) swojskiego smalcu, jaki zawsze bywał, srogo się zawiedli, kiedy okazało się, że Przemysław Wiśniewski tym razem na turniej nie przygotował tego rarytasu, ale jako przekąskę zrobił sałatkę gyros, która również była przepyszna i dziękujemy mu za nią. Żona Przemka, Maja Wiśniewska, kolejny już raz, na “słodką oprawę” przygotowała sernik oraz pleśniak, który po raz drugi okazał się hitem, bo rozszedł się w okamgnieniu! Dziękujemy bardzo! Głównym posiłkiem regeneracyjnym, którym tym razem był bigos, zajęła się Barbara Świątkowska, której przesyłamy podziękowania!! Pan Marian Żuchowski z portalu e-lubawa.pl po raz kolejny raz pojawił się na naszych kortach i uwiecznił nas na fotografiach. Wszyscy będą mieli przepiękną pamiątkę, bo każdego indywidualnie, uwiecznił w fotografiach podczas meczu lub rozgrzewki. Dziękujemy!! 

Wspomnieć trzeba też o następujących osobach: Wojciech Konkel, Mariusz Krauzewicz, Przemysław Wiśniewski, Jędrek Świątkowski oraz prezes Lubawskiego Towarzystwa Tenisowego Marek Kopański. Wszystkie te osoby zaangażowały się w przygotowania do turnieju a Dariuszowi Łowin należą się oddzielne podziękowania, za to, że za każdym razem w ciągu całego sezonu tenisowego, kiedy się go nie poprosi, mało tego, jego nie trzeba prosić, tylko sam służy pomocą, jest po prostu niezastąpiony! Dziękujemy wszystkim! 

Turniej przygotował i prowadził Jacek Świątkowski 

 

Grupa A 

Tuptyński/Andrijevic- Milewski/Żywicki  4-6  2-6  

Tuptyński/Andrijevic- Kamiński/Reguła  6-3  6-4 

Tuptyński/Andrijevic- Jasiński/Barczykowski  7-5  4-6  10-5 

Milewski/Żywicki- Kamiński/Reguła  6-3  5-7  12-10 

Milewski/Żywicki- Jasiński/Barczykowski  6-3  7-5 

Kamiński/Reguła-Jasiński/Barczykowski  2-6  6-4  10-5 

Grupa B 

Łowin/Konkel- Wiśniewski P./Krauzewicz  6-3  7-5 

Łowin/Konkel- Kopański/Świątkowski  7-5  7-5 

Łowin/Konkel- Jusis/Wiśniewski A.  6-3  7-5 

Wiśniewski P./Krauzewicz- Kopański/Świątkowski  6-3  6-3 

Wiśniewski P/Krauzewicz- Jusis/Wiśniewski  3-6  6-7 

Kopański/Świątkowski- Jusis/Wiśniewski A.  3-6  5-7 

Pófinały 

Milewski/Żywicki- Jusis/Wiśniewski A.  6-2  6-2 

Tuptyński/Andrijevic- KonkelŁowin  6-4  6-2 

Mecz o 3 miejsce 

Konkel/Łowin- Jusis/Wiśniewski  7-6  4-6  10-8 

Finał 

Tuptyński/Andrijevic- Milewski/Żywicki  6-4  6-4 

 

Lista uczestników 

Milewski Wojciech/Żywicki Łukasz- Nowe Miasto Lubawskie 

Tuptyński Marek/Andrijevic Dragan- Brodnica/Zagrzeb 

Kamiński Jacek/Reguła Łukasz- Działdowo 

Jasiński Dariusz/Barczykowski Radek- Ostróda 

Jusis Łukasz/Wiśniewski Adrian- Ostróda 

Konkel Wojciech/Łowin Dariusz- Lubawa 

Wiśniewski Przemysław/Krauzewicz Jan- Lubawa 

Kopański Marek/Świątkowski Jacek- Lubawa