III Turniej o Puchar Burmistrza Lubawy 2014

III Turniej o Puchar Burmistrza Lubawy

10 par rywalizowało w III Turnieju o Puchar Burmistrza Lubawy w grze podwójnej, które zorganizowało nasze Towarzystwo. W finale zwyciężyła para olsztyńska Przemysław Centkowski-Robert Urban.

Czołowi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi; wręczyli je im burmistrz Lubawy Maciej Radtke i prezes LTT „Laver” Jarosław Szczepański.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a kolejność debli mogła być zupełnie inna. Rywalizację toczono w trzech grupach; do dalszych gier awansowały po dwie najlepsze pary. Spore szanse na powtórzenie sukcesu sprzed dwóch lat mieli iławianie Dariusz Kamiński z Janem Rafalskim. W meczu decydującym o końcowym triumfie wygrali w pierwszym secie z olsztynianami 7:5. Co prawda drugi set oddali prawie bez walki (2:6), ale w decydującym zarysowała się minimalna przewaga iławian i wydawało się, że w końcu przełamią rywali. Tak było do stanu 4:3. Niestety kolejne gemy okazały się zwycięskie dla olsztyńskiej pary.

W drugim meczu olsztynianie pokonali braci Zbigniewa i Jarosława Kotewiczów 6:3, 6:4, którzy oddali potem walkowerem mecz o drugie miejsce.

Na czwartej pozycji uplasowali się gracze z Nowego Miasta Lubawskiego Łukasz Żywicki i Jacek Sokołowski, po zwycięstwie nad kolejną parą iławską Tomasz Dumkiewicz-Janusz Majkut (6:4, 6:4). Niewiele brakowało, a tenisiści nowomiejscy walczyliby o czołową „trójkę” zawodów. W decydującym meczu z braćmi: Zbigniewem i Jarosławem Kotewiczami mieli setbola w pierwszym secie; brak koncentracji spowodował, że o wyniku tej rozgrywki zadecydował tie-break. Wygrali go iławianie 7:4. W następnym secie górą byli Żywicki i Sokołowski (6:3). Jednak trzeci set padł już łupem iławian (6:4).

Najlepsi z lubawian Jarosław Szczepański-Rafał Ankowski zajęli szóstą lokatę. W trakcie turnieju gracze mogli posilić się słodyczami i owocami, wypić kawę lub wodę. Najwięcej jednak frajdy sprawiła uczestnikom kiełbaska prosto z grilla z musztardą i warzywnymi dodatkami.

Wyniki meczów eliminacjnych:

Dariusz Kamiński/Jan Rafalski – Łukasz Żywicki/Jacek Sokołowski 6:3, 7:5,

Dariusz Kamiński/Jan Rafalski – Arkadiusz Zaleski/Rafał Godziński 6:2, 6:2,

Łukasz Żywicki/Jacek Sokołowski – Arkadiusz Zaleski/Rafał Godziński 6:2, 6:4,

Jakub Rydecki/Krzysztof Krajewski – Jarosław Szczepański/Rafał Ankowski 6:4, 4:6, 5:7,

Jarosław Szczepański/Rafał Ankowski – Przemysław Centkowski/Robert Urban 4:6, 2:6,

Jan Krauzewicz/Karol Rykaczewski – Zbigniew Kotewicz/Jarosław Kotewicz 4:6, 4:6,

Jan Krauzewicz/Karol Rykaczewski – Mariusz Krauzewicz/Marek Kopański 4:6, 6:4, 6:4,

Jan Krauzewicz/Karol Rykaczewski – Tomasz Dumkiewicz/Janusz Majkut 2:6, 3:6,

Zbigniew Kotewicz/Jarosław Kotewicz – Mariusz Krauzewicz/Marek Kopański 6:2, 6:2,

Zbigniew Kotewicz/Jarosław Kotewicz – Tomasz Dumkiewicz/Janusz Majkut 6:4, 6:4,

Tomasz Dumkiewicz/Janusz Majkut – Mariusz Krauzewicz/Marek Kopański 6:2, 6:3.

Mecze drugiej rundy:

Dariusz Kamiński/Jan Rafalski – Jarosław Szczepański/Rafał Ankowski 6:3, 6:3,

Przemysław Centkowski/Robert Urban – Tomasz Dumkiewicz/Janusz Majkut 6:2, 6:3

Zbigniew Kotewicz/Jarosław Kotewicz – Łukasz Żywicki/Jacek Sokołowski 7:6 (4), 3:6, 6:4.

Miejsca 1-3:

Przemysław Centkowski/Robert Urban – Dariusz Kamiński/Jan Rafalski 5:7, 6:2, 6:4.

Przemysław Centkowski/Robert Urban – Zbigniew Kotewicz/Jarosław Kotewicz 6:3, 6:4,

Zbigniew Kotewicz/Jarosław Kotewicz skreczowali w następnym meczu.