LUBAWSKA LIGA TENISOWA 2014

Nie poddawaj się, wygrywaj – tytuł królewski czeka!

Już w sobotę (10 maja) na naszych kortach rozpoczniemy  pierwsze mecze, zaliczane do I Rankingu Lubawskich Tenisistów.

Do rozgrywek przystąpiło do tej pory 11 graczy. W wyniku losowania w pierwszej grupie znaleźli się: Wojciech Konkel, Krzysztof Lewandowski, Jarosław Szczepański, Mariusz Krauzewicz, Dariusz Łowin, Marek Kopański, w drugiej zaś: Rafał Ankowski, Jan Krauzewicz, Mieczysław Łukwiński, Jarosław Wojtkiewicz, Tomasz Łupaczewski.

Wstępnie chęć udziału w zawodach zadeklarowało jeszcze trzech tenisistów. Zostaną oni dolosowani do ww. grup.

W sobotę każdy z graczy rozegra po dwa pojedynki. Wszyscy gracze muszą rozegrać mecze eliminacyjne do 8 czerwca włącznie.

Zasady

W sobotę też rozlosujemy osoby, które zmierzą się w tym dniu ze sobą, jak i w następnych tygodniach. Oznacza to, że dana osoba musi  w danym tygodniu z dolosowanym przeciwnikiem rozegrać mecz. Jeśli z jakichś przyczyn ktoś odpuści któryś tydzień, dogaduje się ze swoim przeciwnikiem i ustala inny termin. Może więc być i tak, że czasem jeden gracz rozegra w tygodniu więcej niż jedno spotkanie. Ustalmy sobie coś – odpuszczasz tydzień, ale rozgrywki eliminacyjne i tak skończą się 8 czerwca, a nie na Gwiazdkę!

W kwestiach spornych ostateczny głos ma Organizator! Decydując się na udział w rozgrywkach akceptujesz ustalone przez niego zasady.

Punktacja

Za zwycięstwo przyznajemy 2 pkt, za przegraną 1 pkt., a za walkower 0 pkt.

W przypadku równej ilości punktów o kolejności w grupie decyduje:

a) różnica setów wygranych do przegranych (większa – wygrywasz), w przypadku takiej samej różnicy uwzględniamy:

b) różnicę wygranych gemów do przegranych (większa – wygrywasz).

c) bezpośredni pojedynek.

Trzy najlepsze osoby z każdej grupy przechodzą do sześcioosobowego finału, gdzie walczą każdy z każdym, jednakże z uwzględnieniem wyników z grup eliminacyjnych.

Wniosek? W eliminacjach walczymy zażarcie, by mieć jak najlepszą pozycję wyjściową przed pojedynkami finałowymi.

O tym kto zostanie najlepszym lubawskim tenisistą, zadecyduje ilość punktów zdobytych w fazie finałowej (oczywiście plus punkty zdobyte w eliminacjach; masz więcej, jesteś wyżej w rankingu), a dalej: rożnica setów, gemów i na końcu wynik bezpośredniego pojedynku.

Wpisowe: 25 zł (pieniądze przeznaczamy na puchary, dyplomy ect., nie na konsumpcję).

O terminie gier finałowych poinformujemy wkrótce.

 

Tenisiści! Pamiętajcie, że wkrótce ruszy jeszcze liga singlowa i deblowa dla wszystkich (nie tylko lubawian), plus turnieje, będzie więc okazja do rewanżu. Meczów będzie sporo, a klimat mamy umiarkowany, a nie, że będzie nam bez przerwy świecić słońce.

Pozdrawiam

Gem, set, mecz

Przemysław Kurszewski

 

Uwaga: 14 czerwca odbędzie się IV Turniej o Puchar Prezes Banku Spółdzielczego w Lubawie w singlu.