Najlepsi na kortach 2014

Puchary Lavera trafiły w godne rece

W sobotę (28 lutego) w lubawskim OSiR odbyła się uroczystość uhonorowania czołowych tenisistów, uczestniczących w zawodach ligowych w 2014 r. Trzy puchary zgarnął Jarosław Szczepański, a po dwa Łukasz Żywicki i Rafał Ankowski. Organizatorem rozgrywek było Lubawskie Towarzystwo Tenisowe „Laver”.

W minionym sezonie zawodnicy po raz trzeci rywalizowali w Lidze Tenisowej „Laver Premium”. Spośród graczy z: Lubawy, Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego i Rybna, zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Łukasz Żywicki, który powtórzył swój sukces z 2012 r. W trzyosobowym finale pokonał on Dariusza Kamińskiego (II miejsce, Iława) i reprezentanta gospodarzy Jarosława Szczepańskiego (III m.).

W 2014 r. cykl zawodów został poszerzony o kolejne imprezy: Lubawski Ranking Tenisowy i Ligę Deblową. Zmagania wśród miejscowych graczy wygrał Wojciech Konkel, który wyprzedził Jarosława Szczepańskiego I Rafała Ankowskiego.

Ci dwaj ostatni zawodnicy mogli za to cieszyć się ze zwycięstwa w Lidze Deblowej. Kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. Tytuł wicemistrzowski przypadł zaprzyjaźnionej parze z Nowego Miasta Lubawskiego – Jackowi Sokołowskiemu i Łukaszowi Żywickiemu. Na trzecim miejscu uplasował się debel iławski – Tomasz Dumkiewicz i Zenon Klonowski.

Rozgrywki ligowe w trzech wymienionych kategoriach będą kontynuowane. Lubawski Ranking rozpocznie się już na początku maja, natomiast dwie pozostałe ligi na początku czerwca. Dokładne terminy i zasady zostaną podane odpowiednio wcześniej.

pk