V TURNIEJ O PUCHAR PREZES BANKU SPÓŁDZIELCZEGO 2015

Ach, znowu ten Kamiński

Iławski tenisista  Dariusz Kamiński triumfował w V Turnieju o Puchar Prezes Banku Spółdzielczego w Lubawie, który rozegrano w sobotę.

Z potyczki o trzecie miejscew zawodach, organizowanych przez Lubawskie Towarzystwo Tenisowe „Laver”,  zwycięsko wyszedł Marek Adamowski z Rypina, który pokonał 6:2, 6:3 Romana Boberka (Nowe Miasto Lubawskie).

Puchary, dyplomy  i nagrody rzeczowe wręczyła najlepszym prezes BS w Lubawie Magdalena Waldan. Jak wspomniała później finał bardzo jej się podobał; walka o każdy punkt trwała do upadłego i żaden z graczy nie odpuszczał.

W meczach półfinałowych Kamiński ograł Boberka 6:2, 6:3, a Cerej Adamowskiego 6:4, 6:3.

Najlepszy z lubawian Wojciech Konkel z dalszych gier odpadł w ćwierćfinale.

W zawodach wzięło udział 24 sportowców z czterech województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i pomorskiego.

Walka o zwycięstwo – falowanie i spadanie

W decydującym  pojedynku  spotkali się rzeczywiście najlepsi gracze. O zwycięstwie zadecydował trzeci set, a w nim tie-break. Po zaciętej walce lepszy okazał się Kamiński. Dość powiedzieć, że w tie-breaku iławianin miał bodajże siedem piłek meczowych, a jego rywal dwie. Kamiński mógł już wcześniej rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść; przez większą część trzeciego seta to rywal musiał go gonić. W 12 gemie tego seta Kamiński  miał już piłkę meczową i w tej wymianie przeważał. Zepchnął przeciwnika do defensywy, że ten w pewnym momencie musiał ratować się lobem.  Uderzenie było jednak zbyt słabe i w zasadzie wszyscy spodziewali się kończącego smecza. Niestety Kamiński nie cofnął się troszeczkę dalej i uderzył piłkę nieczysto, a ta spadła za linię. Przez chwilę zastanawiał się, czy  smecz był może niepotrzebny, bo piłka wyglądała na autową. Musiało to go jednak zdeprymować, bo Cerej wygrał tego gema i doprowadził do tie-breaka.

Końcowy wynik:  4:6, 6:4, 7:6 (13:11) dla Dariusza Kamińskiego. Tym samym powtórzył on swój ubiegłoroczny sukces (wcześniej triumfował jeszcze w 2012 r.). Warto dodać, że iławianin ma patent na sukcesy w Lubawie, a na pewno stuprocentowy na turniej bankowy. Ilekroć przyjeżdża na tę imprezę zawsze wygrywa.

Następny turniej przewidziano na 22 sierpnia. O puchar burmistrza Lubawy będą rywalizować debliści. Ale już w czerwcu ruszają kolejne rozgrywki „Lavera” – Światowa Liga Tenisowa „Laver Premium” w singlu i Liga Deblowa.