W sobotę światowy debiut rochetlonu i tenathlonu

 

W sobotę światowy debiut rochetlonu i tenathlonu

Pojedynki „każdy z każdym” w trzech dyscyplinach to wyzwanie dla prawdziwych sportowych gigantów. W najbliższą sobotę 29 sierpnia na lubawskich kortach przy Łazienkach rozpocznie się I Na Świecie Turniej w Rochetlonie i Tenathlonie, organizowany przez Lubawskie Towarzystwo Tenisowe „Laver”.

W skład tenathlonu wchodzi tenis ziemny i stołowy, a w rochetlonie dodatkowo badminton.

Ze względów logistycznych zawody zostały rozbite w czasie. Najpierw walki toczyć będą się na kortach ziemnych (29 sierpnia), 7 listopada dojdzie tenis stołowy (po tych dwóch bojach zostanie wyłoniony najlepszy tenathlonista), zaś 12 grudnia badminton. W imprezie każdy zagra z każdym. Obowiązują przepisy takie jak w danej dyscyplinie. Różnica jest w punktacji;  w każdej z konkurencji gra się do zdobycia 21 punktów, przy dwóch punktach przewagi, czyli każde wygrane rozegranie to jeden punkt (zasady takie obowiązują w tenisie stołowym i badmintonie, a w tenisie ziemnym w tie-breaku). Zwycięzcą całych zawodów zostanie gracz, który ma najkorzystniejszą różnicę zdobytych punktów do straconych. Uwaga: za samo wygranie seta nie dostaje się żadnych punktów, ważna jest właśnie wspomniana różnica punktów w secie!

Zapisy do cyklu w sobotę od 8.45 do 9.00. Wpisowe na wszystkie turnieje wynosi 60 zł; najlepsi otrzymają puchary, zaś wszyscy uczestnicy cyklu pamiątkowe dyplomy.

Więcej o tenisie na www.laver.pl.

pk