Zwycięscy Żywicki i Sokołowski

 

Nowomiejski debel Łukasz Żywicki-Jacek Sokołowski zwyciężył w lidze deblowej, organizowanej przez Lubawskie Towarzystwo Tenisowe „Laver”.

W tym sezonie rozgrywki były pasjonujące do samego końca, a o kolejności par decydowały ostatnie mecze. Nowomieszczanie do finału, składającego się z sześciu par, awansowali z kompletem zwycięstw. Podobnie było w przypadku ubiegłorocznych mistrzów – pary lubawskiej Rafał Ankowski-Jarosław Szczepański. Ci ostatni jednak w finale ponieśli dość nieoczekiwanie porażkę z lubawianinem Przemysławem Kurszewskim i pochodzącym z Iławy Dariuszem Kamińskim 6:7, 1:6, 6:3; aby myśleć o wygraniu ligi musieli uporać się z parą z NML, którą przed rokiem gładko pokonali 6:3, 6:2. Tym razem to goście byli górą (6:3, 6:2).

O tym, kto zajmie trzecie miejsce zadecydowało spotkanie Kurszewski-Kamiński kontra Wojciech Konkel-Jarosław Wojtkiewicz. Losy pojedynku ważyły się do końca każdego z setów, które rozstrzygano dopiero w tie-breakach. Jak zacięty to był mecz świadczą uzyskane w nich rezultaty 10:8, 7:5 dla Konkela i Wojtkiewicza. Porażka lubawsko-iławskiego debla przesądziła o zajęciu przez nich czwartego miejsca. Lepszym stosunkiem setów wygranych do przegranych wyprzedzili ich Jan Krauzewicz (Lubawa) i Karol Rykaczewski (Rybno). Wcześniej ci tenisiści przegrali z deblem lubawsko-iławskim 3:6, 6:4, 3:6.

Ostateczna kolejność:

1. Żywicki-Sokołowski 5 zwycięstw,

2. Ankowski-Szczepański – 3 zw.,

3. Krauzewicz-Rykaczewski – 2 zw.

4. Kurszewski-Kamiński – 2 zw.

mid